Doświadczenie korektorki

Doświadczenie korektorki. Od kiedy jestem korektorką?

Oficjalnie zajmuję się korektą od 30 kwietnia 2018 (nieoficjalnie niemal od rozpoczęcia studiów polonistycznych). Poczytaj o temacie, jakim jest moje doświadczenie korektorki.

W 2018 roku ukończyłam Studia podyplomowe w zakresie Redakcyjno-Wydawniczym na UMK w Toruniu.

Zrobiłam to, aby zwiększyć swoje doświadczenie korektorki. Nie wystarczyła mi sama „magisterka” z polonistyki ze specjalizacją edytorską – potrzebowałam pogłębić wiedzę i udałam się właśnie na Studia podyplomowe w zakresie Redakcyjno-Wydawniczym. Zdałam je na ocenę bardzo dobrą!

Polecam się jako korektorka. Doświadczenie, profesjonalizm i wiedza – to trzy główne składniki, które składają się na moją indywidualną recepturę. Przejrzyj dokładnie moje portfolio, które powoli, ale konsekwentnie, powiększa się. Na tę chwilę zawiera kilkanaście pozycji – bajki, beletrystykę, e-booki, monografie (książki naukowe). Współpracowałam już zarówno z wydawnictwami tradycyjnymi, jak i naukowymi, a także z self-publisherami. Cenię sobie wszystkie te współprace, ale najbliższa mojemu sercu i mojej filozofii pozostanie na pewno współpraca z tymi, którzy zdecydowali się na self-publishing. To wielka frajda, móc im pomagać i ich wspierać, ale także, a może przede wszystkim, wielka odpowiedzialność.

Pierwsza firma, a później rebranding

Kiedy zaczęłam swoją działalność, nazwałam ją zwyczajnie najpierw „O.K. Korekta, redakcja & copywriting”. Później „Zdalna Redaktorka”. Szybko przekonałam się, że czegoś mi brakuje. Że to nie jest to!

Tym czymś była pewna misja, wizja, serce włożone w to, co robię. Pewna satysfakcja czerpana z własnych działań.

Inspiracja dla utworzenia Własnego Pokoju przyszła do mnie w środku nocy. Przemieniłam zatem wszystko, napisałam swoją stronę od nowa, zajrzałam wcześniej do kilku wartościowych książek o pisaniu i oto jest Własny Pokój – Usługi copywritingu i korekty.

Mi jest w nim dobrze.

A Tobie?